2019 жылдың IІI тоқсанына

Жарияланды: 10 қазан, 2019 11:28

Аудандық дене шынықтыру және спорт  бөлімінің, жалпы халықты дене шынықтыру және спортқа тарту жолында дене шынықтыру және спорт мекемелері – 1-спорт клубы, 2-спорт мектебі, 17-жалпы білім беретін мектеп,  1-аграрлы техникалық колледжі, 1-балалар жасөспірімдер клубы, 21-ұйым,кәсіпорын,мекемелер жұмыс жасайды. Аудандағы спорттық нысандарға 2-стадион, 5-спорт кешені, 1-тир, 2-спорттық ядро, 40-қарапайым спорт алаңы, 22-шағын жасанды  синтетикалық төсеніштен жасалған спорт алаңдары және 10 алаң,  28-спорт зал, 20-ыңғайластырылған спорт зал жұмыс жасауда.Барлық дене шынықтыру және спорт нысандары саны – 130-ды құрады.   Аудан бойынша дене шынықтыру мұғалімі және оқытушы-жаттықтырушылар саны – 224, оның 179 – жоғарғы білімді, 40 – арнаулы орта білімді мамандар. Аудан бойынша жалпы білім беретін мектептерде - 123 дене шынықтыру пәнінің мұғалімдері бар, спорт бойынша жаттықтырушы-оқытушылар саны - 52,  үш облыстық аға жаттықтырушы, екі Қазақстан Республикасына еңбегі сіңген жаттықтырушы,екі спорт шебері, екі халықаралық дәрежедегі спорт шебері жұмыс істейді.  Жалпы аудан бойынша дене шынықтыру және спорт секцияларына жалпы барлығы-530 дене шынықтыру-сауықтыру және   спорттық  үйірмелер  жатады. Оларға қазақ күресі,белбеу күресі, қол күресі, самбо,шағын футбол, көкпар, дзюдо, тоғызқұмалақ, волейбол, баскетбол, гандбол, шахмат, дойбы, футбол, үстел теннисі, бокс, еркін күрес, көгалдағы хоккей, таеквондо, жеңіл атлетика, ауыр атлетика, гір спорты сияқты спорт түрлерінен және денсаулық топтарында – оның ішінде жалпы білім беру мекемелерінде 3232, орта арнайы оқу орнында 134, ұйымдарда 609,балалар жасөспірімдер клубында 650, қызығушылық бойынша дене шынықтыру-сауықтыру клубтарда 4730, балалар-жасөспірімдер мектебінде,олимпиада резервінің мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер мектебінде 1637 адам қамтылған. Жалпы аудан бойынша оқушылар және тұрғындарды қоса есептегенде 10992 спортшы жүйелі спортпен айналысуда. Аудан бойынша спортпен жүйелі айналысушылар 28,03 пайызды көрсетті. 

Аудан бойынша 2019  жылдың 9 айында 129 – дене шынықтыру және спорттық іс-шаралары өткізіліп, оған 13371 қатысушы тартылды. Кент-ауылдық деңгейде – 91 жарыс, аудандық және аудандық ашық деңгейде - 23 жарыс, облыстық және облыстық ашық деңгейде – 13 жарыс, Республикалық – 1 жарыс, Халықаралық – 1 жарыс өткізілді. 2019 жылы дене шынықтыру және спорттық іс-шараларына  аудандық бюджеттен  29 374 000 қаражат бөлінді.

 3-4 қаңтар күндері Тереңөзек кентінде волейболдан Сырдария аграрлы техникалық колледжінің оқытушылары арасында жарыс өткізіліп,барлығы 28 адам қатысты. 8 қаңтар күні Тереңөзек кентінде жалпы білім беретін мектеп мұғалімдері арасында  қысқы спартакиада бағдарламасындағы баскетбол және волейбол түрінен  аймақтық жарыс өткізіліп, барлығы 91 адам қатысты. 8 қаңтар күні Шаған ауылында жалпы білім беретін мектеп мұғалімдері арасында  қысқы спартакиада бағдарламасындағы баскетбол және волейбол түрінен  аймақтық жарыс өткізіліп, барлығы 65 адам қатысты. 8 қаңтар күні Аманкелды ауылында жалпы білім беретін мектеп мұғалімдері арасында  қысқы спартакиада бағдарламасындағы баскетбол және волейбол түрінен  аймақтық жарыс өткізіліп, барлығы 65 адам қатысты. 8-10 қаңтар күндері Тереңөзек кентінде  қазақ күресінен 2004-2005 жылдары туылған жасөспірімдер арасында облыс біріншілігі өткізіліп, барлығы 220 адам қатысты. 8 қаңтар күні Шаған ауылының №37 орта мектебінде баскетболдан жасөспірімдер арасында мектепішілік жарысы өткізіліп, барлығы 36 адам қатысты. 8 қаңтар күні Шаған ауылының №12 спорт мектебінде волейболдан ересектер арасында ауылішілік жарыс өткізіліп, барлығы 30 адам қатысты. 9 қаңтар күні Тереңөзек кентінің спорт кешенінде және №35,№36 мектептерінде жалпы білім беретін мектеп мұғалімдері арасында аудандық қысқы спартакиадасы(волейбол,футбол,баскетбол,үстел теннисі) өткізіліп, барлығы 182 адам қатысты. 12-29 қаңтар күндері Тереңөзек кентінде қазақ күресінен 2004-2005 жылдары туылған жасөспірімдер арасында облыстық оқу-жаттығу дайындығы өткізіліп,барлығы 102 адам қатысты. 23 қаңтар күні Шаған ауылында кіші футболдан ересектер арасында ауылішілік жарыс өткізіліп, барлығы 32 адам қатысты. 22-23 қаңтар күндері Тереңөзек кентінде №11 Сырдария ауданының олимпиадалық резервтің мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер мектебінің футбол бөлімшесінің топаралық кездесулері өткізіліп,барлығы 30 адам қатысты. 23 қаңтар күні Тереңөзек кентінің №35 мектеп-лицейінде Жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында "Ұлттық мектеп лигасы" спорт жарыстарының аясында «Ақбозат» атты шахматтан және «Теңбілдоп» атты футзалдан 9-11 сынып оқушыларының  І аймақтық жарыстары өткізіліп, жалпы 140 адам қатысты. 23 қаңтар күні Шаған ауылының №37 мектеп-лицейінде Жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында "Ұлттық мектеп лигасы" спорт жарыстарының аясында «Ақбозат» атты шахматтан және «Теңбілдоп» атты футзалдан 9-11 сынып оқушыларының  ІІ аймақтық жарыстары өткізіліп, жалпы 100 адам қатысты. 23 қаңтар күні Бесарық ауылының №147 орта мектебінде Жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында "Ұлттық мектеп лигасы" спорт жарыстарының аясында «Ақбозат» атты шахматтан және «Теңбілдоп» атты футзалдан 9-11 сынып оқушыларының  ІІІ аймақтық жарыстары өткізіліп, жалпы 100 адам қатысты. 25 қаңтар күні Тереңөзек кентінің №36 мектеп-лицейінде Жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында "Ұлттық мектеп лигасы"

спорт жарыстарының аясында «Ақбозат» атты шахматтан және «Теңбілдоп» атты футзалдан 9-11 сынып оқушыларының  аудандық ақтық жарыстары өткізіліп, жалпы 140 адам қатысты.24-25 қаңтар күндері С.Сейфуллин ауылында №11 Сырдария ауданының олимпиадалық резервтің мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер мектебінің еркін күрес бөлімшесінің топаралық кездесулері өткізіліп, барлығы 16 палуан қатысты. 25-26 қаңтар күндері А.Тоқмағанбетов ауылында №11 Сырдария ауданының олимпиадалық резервтің мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер мектебінің гандбол бөлімшесінің топаралық кездесулері өткізіліп, барлығы 30 адам қатысты. 26 қаңтар күні Шаған ауылында кіші футболдан 2007-2008 жылдары туылған жасөспірімдер арасында аудандық жарыс өткізіліп, барлығы 74 адам қатысты. 30 қаңтар күні Сәкен Сейфуллин ауылының №137 орта мектебінде Жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында "Ұлттық мектеп лигасы" спорт жарыстарының аясында «Шұбардоп» атты волейболдан 9-11 сынып оқушыларының  І аймақтық жарыстары өткізіліп, жалпы 112 адам қатысты. 30 қаңтар күні Ақжарма ауылының №130 орта мектебінде Жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында "Ұлттық мектеп лигасы" спорт жарыстарының аясында «Шұбардоп» атты волейболдан 9-11 сынып оқушыларының  ІІ аймақтық жарыстары өткізіліп, жалпы 80 адам қатысты. 30 қаңтар күні Бесарық ауылының №147 орта мектебінде Жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында "Ұлттық мектеп лигасы" спорт жарыстарының аясында «Шұбардоп» атты волейболдан 9-11 сынып оқушыларының  ІІІ аймақтық жарыстары өткізіліп, жалпы 80 адам қатысты. 6 ақпан күні Тереңөзек кентінің №36 мектеп-лицейінде Жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында "Ұлттық мектеп лигасы" спорт жарыстарының аясында «Алтындоп» атты баскетболдан 9-11 сынып оқушыларының  І аймақтық жарыстары өткізіліп, жалпы 98 адам қатысты. 6 ақпан күні Шіркейлі ауылының №129 мектеп-лицейінде Жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында "Ұлттық мектеп лигасы" спорт жарыстарының аясында «Алтындоп» атты баскетболдан 9-11 сынып оқушыларының  ІІ аймақтық жарыстары өткізіліп, жалпы 70 адам қатысты. 6 ақпан күні Аманкелды ауылының №42 мектебінде Жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында "Ұлттық мектеп лигасы" спорт жарыстарының аясында «Алтындоп» атты баскетболдан 9-11 сынып оқушыларының  ІІІ аймақтық жарыстары өткізіліп, жалпы 70 адам қатысты. 6-9 ақпан күндері Тереңөзек кентінің спорт кешендерінде Волейболдан ерлер және әйелдер арасында облыстық турдың  І айналымы өткізіліп, барлығы 324 адам қатысты. 7 ақпан күні Шаған ауылының №37 мектеп-лицейінде Жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында "Ұлттық мектеп лигасы" спорт жарыстарының аясында «Ұшқырдоп» атты гандболдан 9-11 сынып оқушыларының аудандық жарыстары өткізіліп, жалпы 112 адам қатысты. 9 ақпан күні Тереңөзек кентінің №35 және №210 мектептерінде Жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында "Ұлттық мектеп лигасы" спорт жарыстарының аясында «Шұбардоп» атты волейболдан 9-11 сынып оқушыларының аудандық жарыстары өткізіліп, жалпы 102 адам қатысты. 9 ақпан күні Ақжарма ауылында спорт ардагері.ұлағатты ұстаз Асылбек Рахманбердиевтың  60 жасқа толу құрметіне арналған кіші футболдан ересектер арасында аудандық ашық турнир өткізіліп,барлығы 120 адам қатысты. 13 ақпан күні Шаған ауылының №37 мектеп-лицейінде Жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында "Ұлттық мектеп лигасы" спорт жарыстарының аясында «Алтындоп» атты баскетболдан 9-11 сынып оқушыларының аудандық жарыстары өткізіліп, жалпы 91 адам қатысты. 13-17 ақпан күндері Тереңөзек кентінің №1 спорт кешенінде 2005-2006 жылдары туылған жасөспірімдер арасында волейболдан №11 САОРМБЖМ-нің аудандық ашық біріншілігі өткізіліп, барлығы 213 адам қатысты. 13 ақпан күні Шаған ауылының №12 спорт мектебінің спорт кешенінде Баскетболдан жасөспірімдер арасында мектепаралық жарыс өткізіліп,барлығы 52 адам қатысты. 18 ақпан күні Тереңөзек кентінің №36 мектеп-лицейінде Жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында "Ұлттық мектеп лигасы" спорт жарыстарының аясында «Алтындоп» атты баскетболдан 7-8 сынып оқушыларының І аймақтық жарыстары өткізіліп, жалпы 84 адам қатысты. 18 ақпан күні Шіркейлі ауылының №129 мектеп-лицейінде Жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында "Ұлттық мектеп лигасы" спорт жарыстарының аясында «Алтындоп» атты баскетболдан 7-8 сынып оқушыларының ІІ аймақтық жарыстары өткізіліп, жалпы 60 адам қатысты. 18 ақпан күні Аманкелды ауылының №42 мектеп-лицейінде Жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында "Ұлттық мектеп лигасы" спорт жарыстарының аясында «Алтындоп» атты баскетболдан 7-8 сынып оқушыларының ІІІ аймақтық жарыстары өткізіліп, жалпы 60 адам қатысты. 20 ақпан күні Тереңөзек кентінің спорт кешендерінде «2019 жыл-ЖАСТАР жылы» аясында аудан ардагерлерінің арасында аудандық спартакиада бағдарламасындағы арқан тарту,волейбол,дартс спорт түрлерінен жарыстар өткізіліп,барлығы 151 адам қатысты. 20 ақпан күні Шаған ауылының №37 мектеп-лицейінде Жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында "Ұлттық мектеп лигасы" спорт жарыстарының аясында «Алтындоп» атты баскетболдан 7-8 сынып оқушыларының аудандық жарыстары өткізіліп, жалпы 72 адам қатысты.21 ақпан күні Бесарық ауылының №147 орта мектебінде «Нашақорлыққа жол-ЖОҚ» «Бәріңде жарысқа» ұранымен жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында ІІІ аймақтық эстафеталық ойындары өткізіліп,барлығы 115 адам қатысты. 21 ақпан күні Тереңөзек кентінің спорт кешенінде «2019 жыл-ЖАСТАР жылы» аясында Халыққа қызмет көрсету орталығы,жер кадастры және мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы мекемелері қызметкерлері арасында волейболдан кентішілік жолдастық кездесу өткізіліп,барлығы 18 адам қатысты. 22 ақпан күні Тереңөзек кентінің №36 мектеп-лицейінде «Ауғанның отты жылдары» атты тақырыпта ауған соғысының аяқталғанына 30 жыл толуына орай ауданның 17 мектеп оқушылары арасында әскери-қолданбалы спорт түрлерінен(автоматты бөлшектеп жинау,нысана көздеу,арқан тарту,дартс) жарыстар өткізіліп, барлығы 85 адам қатысты. 22 ақпан күні Ақжарма ауылының №130 орта мектебінде «Нашақорлыққа жол-ЖОҚ» «Бәріңде жарысқа» ұранымен жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында ІІ аймақтық эстафеталық ойындары өткізіліп,барлығы 115 адам қатысты. 27 ақпан – 7 наурыз аралығында Тереңөзек кентінің спорт кешендерінде «2019 жыл-ЖАСТАР жылы» аясында аудан ардагерлерінің арасында аудандық спартакиада бағдарламасындағы асық ату,бестас,пневматикалық мылтықтан ату,шағын футбол,волейбол,арқан тарту,дартс,үстел теннисі және баскетбол спорт түрлерінен жарыстар өткізіліп,барлығы 108 адам қатысты.28 ақпан күні Тереңөзек кентінің №1 спорт кешенінде «Нашақорлыққа жол-ЖОҚ» «Бәріңде жарысқа» ұранымен жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында І аймақтық эстафеталық ойындары өткізіліп,барлығы 161 адам қатысты.1 наурыз күні Тереңөзек кентінің № 1 спорт кешенінде «Нашақорлыққа жол-Жоқ» «Бәріңде жарысқа» ұранымен жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында аудандық ақтық эстафеталық ойындары өткізіліп, барлығы 92 адам қатысты.2 наурыз күні Нағи Ильясов ауылының  спорт кешенінде Абзал және компания ТС-нің құрылғанына 25 толуына орай,Үстел теннисінен облыстық ашық біріншілік өткізіліп,барлығы 70 адам қатысты.5 наурыз күні Тереңөзек кентінің Сырдария спорт клубында 2008-2009 ж.т жасөспірімдер арасында бокстан аудан біріншілігі өткізіліп,барлығы 60 адам қатысты.6 наурыз күні Тереңөзек кентінің № 2 спорт кешенінде төтенше жағдайлар департаментінің қызметкерлері арасында футболдан жарыс өткізіліп,барлығы 25 адам қатысты.7 наурыз Тереңөзек кентінің №1 спорт кешенінде 8 наурыз халықаралық әйелдер күніне орай спорт саласының әйел қызметкерлері арасында эстафеталық жарыс өткізіліп,барлығы 25 адам қатысты.12 наурыз күні Ақжарма ауылының №130 орта мектебінде №11 САОРМБЖ мектебінің белбеу күресінен ашық біріншілігі өткізіліп,барлығы 80 адам қатысты.14 наурыз күні С.Сейфуллин ауылында ардақты азамат,ұлағатты ұстаз Жүнісов Молотты еске алуға арналған дойбы,шахмат,асық ату,ләңгі тебу,үстел теннисі,кубик-рубиктен аудандық ашық біріншілік өткізіліп,барлығы 80 адам қатысты.Наурыз айының 16-18 күндері аралығында Нағи Ильясов ауылының спорт кешенінде  Абзал және компания ТС-нің  жүлдесіне дзюдодан ұлдар және қыздар арасында республикалық турнир өткізіліп,барлығы 270 адам қатысты.17 наурыз күні Тереңөзек кентінің  № 2 спорт кешенінде «Қайырымдылық керуен – 2019» атты кіші футболдан аудандық ашық турнир өткізіліп,барлығы 70 адам қатысты.17-23 наурыз күндері аралығында Тереңөзек кенті және ауылдық елді-мекендерде «Наурыз – 2019» мерекесіне орай спорттық іс-шаралар өткізіліп,барлығы 1000 жуық адам қамтылды. Наурыз айының 23-25 күндері аралығында Бесарық ауылында  Сәрсенбайұлы Абайды еске алуға арналған дзюдодан 2004-2005 ж.т жасөспірім  ұлдар және қыздар арасында облыстық ашық турнир өткізіліп,барлығы 700 ге жуық адам қатысты. Наурыз айының  28-31 күндері аралығында Тереңөзек кентінің  Орталық стадионында № 7 Өрт сөндіру қызметкерлері арасында облыстық біріншілікке іріктеу жарысы өткізіліп,барлығы 15 адам қатысты.Сәуір айының 1 күні  Шаған ауылында Ауыл шаруашылығының білікті ұйымдастырушысы «Шаған  агрофирмасының» директоры,Құрмет орденінің иегері Қожабек  Дәдікбайды  еске алуға арналған волейболдан аудандық ашық біріншілік өткізіліп, 50 адам қатысты. 3 сәуір күні С.Сейфуллин ауылында еркін күрестен  топ аралық жарыс өткізіліп,барлығы  26 адам қатысты. 3 сәуір күні Тереңөзек кентінің Орталық стадионында «Ұлттық мектеп лигасы – Былғары доп» жарыстары аясында 2001-2003 ж.т жасөспірімдер арасында футболдан  I  аймақтық жарысы өткізіліп, жалпы  105  спортшы қатысты. 4 сәуір күні Н.Ильясов ауылының Орталық стадионында «Ұлттық мектеп лигасы – Былғары доп» жарыстары аясында 2001-2003 ж.т жасөспірімдер арасында футболдан  II  аймақтық жарысы өткізіліп, жалпы 75  спортшы қатысты. 5 сәуір күні Тереңөзек кентінің  Орталық  стадионында   футболдан № 11 ОРМБЖМ  мен  Жалағаш ауданы  командалары  арасында жодастық кездесу өткізіліп, 30 адам қатысты. 5 сәуір күні Бесарық ауылының  №147 мектеп алаңында   «Ұлттық мектеп лигасы – Былғары доп» жарыстары аясында 2001-2003 ж.т жасөспірімдер арасында футболдан  III  аймақтық жарысы өткізіліп, жалпы 75  спортшы қатысты. 5 сәуір күні  Тереңөзек  №2  спорт  кешенінде «2019 жыл-Жастар жылы» мен «Болашаққа бағдар:рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында  мүмкіндігі шектеулі азаматтар арасында  аудандық спартакиада (дойбы,тоғызқұмалақ, үстел теннисі,пневматикалық мылтық ату) өткізіліп,30 адам қатысты. 5 сәуір күні Шаған ауылында «2019 жыл-Жастар жылы» мен «Болашаққа бағдар:рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында   «Алтын белбеу» қазақ күресінен  жасөспірімдер, жастар,ересектер арасында  I  аймақтық  іріктеу жарысы өткізіліп,82 адам қатысты. 5 сәуір күні Тереңөзек кентінің № 1 спорт кешені мен  № 36 мектеп – лицей спорт залында «SportFest Kazakhstan» Республикалық жобасына  футзал(ұлдар), баскетбол (қыздар) және әскери қолданбалы спорт түрлерінен  аудандық  іріктеу жарысы өткізіліп, жалпы  331 адам қатысты. 6 сәуір күні Шіркейлі  ауылында «2019 жыл-Жастар жылы» мен «Болашаққа бағдар:рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында   «Алтын белбеу» қазақ күресінен  жасөспірімдер, жастар,ересектер арасында  II  аймақтық  іріктеу жарысы өткізіліп,  96  адам қатысты. 9 сәуір күні Тереңөзек кентінің Орталық стадионында «Ұлттық мектеп лигасы – Былғары доп» жарыстары аясында 2001-2003 ж.т жасөспірімдер арасында футболдан  аудандық  іріктеу ойындары өткізіліп, жалпы  105  спортшы қатысты. 10 сәуір күні Тереңөзек  кентінің  №35 мектеп-лицейінде «SportFest Kazakhstan» Республикалық жобасына  үстел теннисі,тоғызқұмалақ,шахмат спорт  түрлерінен аудандық  іріктеу  жарысы  өткізіліп, 153  адам қатысты.11 сәуір күні  Тереңөзек  кентінің  №2 спорт  кешенінде  дзюдодан  №11 ОРМБЖМ  күрес  бөлімшелері  арасында жарыс  өткізіліп, 40 адам  қатысты. 11-13 сәуір сәуір  күндері аралығында Тереңөзек кентінің  Орталық  стадионында  2002-2003 ж.т  жасөспірімдер  арасында облыстық  біріншілік өткізіліп, 22 адам қатысты. 11-13 сәуір күндері аралығында  Шаған ауылының  №12 БЖСМ спорт кешенінде 2019 жыл-Жастар жылы» мен «Болашаққа бағдар:рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында  ауыл жастары арасында  футзалдан жарыс өткізіліп, 70 адам қатысты.12 сәуір күні  Тереңөзек кентінің №2 спорт кешенінде «2019 жыл-Жастар жылы» мен «Болашаққа бағдар:рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Алтын белбеу» қазақ күресінен  жасөспірімдер, жастар, ересектер арасында  III  аймақтық  іріктеу жарысы өткізіліп,  107  адам қатысты.  12 сәуір күні  Тереңөзек кентінің №2 спорт кешенінде «2019 жыл-Жастар жылы» мен «Болашаққа бағдар:рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында  дойбыдан  ерлер және әйелдер  арасында  аудандық жекелей біріншілік  өткізіліп, 30 адам  қатысты. 15-16 сәуір күндері аралығында Тереңөзек кентінің №2 спорт кешенінде  дзюдодан облыстық  іріктеу біріншілігі өткізіліп, 300 адам қатысты. 17 сәуір күні  Шаған ауылында  №12  БЖСМ спорт кешенінде  1 мамыр мерекесіне  орай  футзалдан  мектепшілік жарыс өткізіліп, 40 адам қатысты. 18-19 сәуір күндері аралығында Тереңөзек кентінің №1 спорт кешенінде «2019 жыл-Жастар жылы» мен «Болашаққа бағдар:рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында  асық ату мен бес асықтан аудандық ашық  біріншілік  өткізіліп, 50 адам қатысты. 20-21 сәуір күндері аралығында   Тереңөзек кентінің  №2 спорт  кешенінде 2004-2005 ж.т  жасөспірімдер арасында самбодан  облыстық іріктеу біріншілігі  өткізіліп, 16 адам қатысты. 23 сәуір күні  Тереңөзек  кентінің  орталық стадионында «Ұлттық мектеп лигасы – Былғары доп» жарыстары аясында 2006-2007 ж.т жасөспірімдер арасында футболдан  I  аймақтық жарысы өткізіліп, жалпы  105  спортшы қатысты. 23 сәуір күні Н.Ильясов ауылының Орталық стадионында «Ұлттық мектеп лигасы – Былғары доп» жарыстары аясында 2006 - 2007 ж.т жасөспірімдер арасында футболдан  II  аймақтық жарысы өткізіліп, жалпы 75  спортшы қатысты. 23 сәуір күні  Бесарық ауылының  №147 мектеп алаңында   «Ұлттық мектеп лигасы – Былғары доп» жарыстары аясында 2006-2007 ж.т жасөспірімдер арасында футболдан  III  аймақтық жарысы өткізіліп, жалпы 75  спортшы қатысты. 26 сәуір күні  Тереңөзек кентінің №2 спорт кешенінде «2019 жыл-Жастар жылы» мен «Болашаққа бағдар:рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Алтын белбеу» қазақ күресінен  жасөспірімдер, жастар, ересектер арасында  аудандық   іріктеу жарысы өткізіліп,  100  адам қатысты. 26 сәуір күні Н.Ильясов ауылының Орталық стадионында «Ұлттық мектеп лигасы – Былғары доп» жарыстары аясында 2004 - 2005 ж.т жасөспірімдер арасында футболдан  II  аймақтық жарысы өткізіліп, жалпы 75  спортшы қатысты. 26 сәуір күні  Бесарық ауылының  №147 мектеп алаңында   «Ұлттық мектеп лигасы – Былғары доп» жарыстары аясында 2004-2005 ж.т жасөспірімдер арасында футболдан  III  аймақтық жарысы өткізіліп, жалпы 75  спортшы қатысты. 29 сәуір күні  Тереңөзек  кентінің  орталық стадионында «Ұлттық мектеп лигасы – Былғары доп» жарыстары аясында 2004-2005 ж.т жасөспірімдер арасында футболдан  I  аймақтық жарысы өткізіліп, жалпы  105  спортшы қатысты.1 мамыр күні Тереңөзек кентінің Орталық алаңынан  А.Тоқмағанбетов  ауылына дейін Қазақстан халықтары бірлігі күніне орай аудандық жаппай велошеру  өткізіліп, жалпы  264  адам қатысты. 2 мамыр күні Тереңөзек  кентінің  орталық стадионында «Ұлттық мектеп лигасы – Былғары доп» жарыстары аясында 2004-2005 ж.т жасөспірімдер арасында футболдан аудандық іріктеу өткізіліп, жалпы  112  спортшы қатысты. 3 мамыр күні  Сырдария спорт клубында  1 мамыр – Қазақстан халықтарының бірлігі  күніне  орай, қол күрес  спортынан  аудандық біріншілік  өткізіліп,  жалпы  78 спортшы  қатысты. 3 – 5  мамыр  күндері  аралығында Шіркейлі  ауылында ,еркін күрестен  Әсіров  Алтынбекті  еске алуға арналған  аудандық ашық  турнир өткізіліп, жалпы  170  спортшы  қатысты. 4 мамыр күні С.Сейфуллин ауылында  Сыр өңірінің  атақты  биі  Шортанбай  Ерубайұлын  еске  алуға   арналған  волейболдан  аудандық  турнир  өткізіліп, жалпы  60  спортшы қатысты. 4-11 мамыр күндері  аралығында Тереңөзек  кентінің  жаңа спорт  кешенінде, Қазақстан Республикасының  спорт  шебері  Тұрғанбай  Болғанбайұлын  еске алуға арналған тоғызқұмалақтан  жасөспірімдер  арасында  облыстық  біріншілік  өткізіліп, жалпы  130 спортшы  қатысты. 6  мамыр күні  Тереңөзек кентінің  №1 спорт  кешенінде  « 2019 жыл – Жастар жылы» Болашаққа  бағдар:  рухани  жаңғыру  бағдарламасы  аясында, 7  мамыр  Қазақстан  Республиксының  Отан  қорғаушылар күніне  орай  мекемелер  арасында  футзалдан  аудандық  жарыс  өткізіліп, жалпы  70  спортшы  қатысты. 11 мамыр  күні  С.Сейфуллин  ауылында  мектеп  бітіргеніне  20  жыл  толған  түлектердің   ұйымдастыруымен  аудандық  турнир өткізіліп, жалпы  65 адам   қатысты. 11-16  күндері  аралығында  Н.Ильясов ауылының Орталық стадионында «Ұлттық мектеп лигасы – Былғары доп» жарыстары аясында 2004 - 2005 ж.т жасөспірімдер арасында футболдан  облыстық іріктеу  өткізіліп, жалпы 108 спортшы қатысты. 15 мамыр  күні Тереңөзек кентінің №2 спорт кешенінде  Пробация  есебінде  тұрған  азаматтар  арасында  спартакиада (футзал, арқан тарту, гір спорты, қол күрес, дойбы) өткізіліп,  жалпы  25  адам қатысты. 17-19 мамыр күндері  аралығында  Тереңөзек кентінің №2 спорт кешенінде  «Халықаралық  отбасы  күні»  мерекесіне  орай  президенттік  көпсайыстан  жоғары сынып оқушылары арасында  аудандық   жарыс   өткізіліп,  жалпы  110  адам  қатысты.18 мамыр  күні Тереңөзек кентінің №2 спорт кешенінде Қасиетті  Рамазан  айына  орай,  Сырдария аудандық  мұсылмандар  мешітінің  ұйымдастыруымен  мешіт жамағаты арасында                                 футзалдан  жарыс  өткізіліп, жалпы  60  адам қатысты. 24 мамыр  күні  Тереңөзек   кентінің  №2 спорт  кешенінде кәмелетке толмаған істері комиссиясының  аудан бойынша  есепте  тұрған  балалар  арасында  эстафеталық  сайыс  өткізіліп, жалпы  20 адам  қатысты. 1  маусым  күні  Жалын  тынығу  лагерінен  Орталық  алаңға  дейін   Рәміздер  күніне  орай   аудандық  жаппай   велошеру  ұйымдастылырып, жалпы  150  адам  қатысты. 1 маусым  күні   Тереңөзек кентінің №2 спорт кешенінде, Қазақстан  Республикасының  спорт  қайраткері, Шәкір  Қиықбайұлын еске  алуға  арналған  қазақ  күресінен   2005-2006 ж.т  жасөспірімдер  арасында  облыстық  ашық  турнир  өткізіліп, жалпы  200  спортшы  қатысты. 2  маусым  күні  Тереңөзек кентінің №2 спорт кешенінде, еркін  күрестен  №11 САОРМБЖМ-нің 2006-2007 ж.т жасөспірімдер арасында  аудандық ашық біріншілігі өткізіліп, жалпы  1500 спортшы  қатысты. Маусым  айының  6-8 күндері  аралығында, Тереңөзек кентінің №2 спорт кешенінде  2006-2007 ж.т  қыздар   арасында  М.Алыбаевты  еске  алуға  арналған  аудандық  ашық  біріншілік  өткізіліп,  жалпы  50  спортшы  қатысты. 12   маусым  күні  Аудандық  спорт  клубында, мүмкіндігі  шектеулі  азаматтар  арасында  аудандық  спартакиада ( тоғызқұмалақ,үстел теннисі,пневматикалық  мылтық ату) өткізіліп, жалпы  18  адам қатысты. 15  маусым  күні  мемлекеттік  қызметшілер, полиция  және  медицина  қызметкерлері  мерекесіне  орай, орталық  алаңнан  дендро  саяябағына  дейін  аудандық  жаппай  велошеру  ұйымдастырылып,  жалпы  208  адам қатысты. 15  маусым  күні  мемлекеттік  қызметшілер, полиция  және  медицина  қызметкерлері  мерекесіне  орай   Дендро  саябағында,  мемлекеттік  қызметшілер  арасында    аудандық  спартакиада (қол күрес, арқан тарту,эстафета)  өткізіліп, жалпы  75  адам  қатысты. 20 маусым  күні  Аудандық  спорт  клубында, мүмкіндігі  шектеулі  азаматтар  арасында  аудандық  спартакиада ( шахмат, дойбы)  өткізіліп,  жалпы  12  адам   қатысты. 22  маусым  күні  Тереңөзек  кентінің  Орталық  стадионында, «2019 жыл – Жастар  жылы»  мерекесіне  орай  өткізіліп  жатырған,  футболдан  VII  облыс  чемпионатының  VI  туры  өткізіліп,  жалпы  160  спортшы  қатысты. 25-26  маусым  күндері  Тереңөзек кентінің №2 спорт кешенінде  шахматтан  аудан  біріншілігі  өткізіліп, жалпы  14  адам  қатысты. 29-30  маусым  күндері  аралығында  мектеп  оқушылары   арасында  жаздық  спартакиада (үстел  теннисі, қол  күресі, шахмат)  өткізіліп,  жалпы  60  спортшы  қатысты. 5-6  шілде күндері   Тереңөзек  кентінің  №1,№2   спорт  кешендерінде  Сәбитұлы  Еркінді   еске  алуға  арналған  аудандық  мекемелер  арасында  спорт  түрлерінен (футзал, арқан  тарту, қол  күресі, гір  спорты)  жарыс  өткізіліп, жалпы  160  адам  қатысты. 12  шілде  күні  Тереңөзек  кентінің  №2 спорт  кешенінде  мешіт  жамағаты  арасында  волейболдан  аудандық  жарыс  өткізіліп, жалпы  50  адам  қатысты.  17  шілде  күні  Тереңөзек  кентінің   Мәңгілік  алау  алаңында  «2019 жыл – Жастар  жылы»  аясында  «Жасыл  ел»  отряды   арасында  эстафеталық   ойындар   өткізіліп,  жалпы   45   адам   қатысты. 19  шілде  күні  Тереңөзек  кентінің  №2 спорт  кешенінде  медицина   қызметкерлері   арасында   үстел  теннисінен  аудандық  біріншілік   өткізіліп,  жалпы  20  адам  қатысты. 19  шілде   күні  А.Тоқмағанбетов   ауылында   ардагерлер   арасында  бильярдтан   аудандық   жарыс  өткізіліп,  жалпы  30  адам   қатысты.  24  шілде   күні  А.Тоқмағанбетов   ауылында  «Жастар  -  ел  тірегі»   шарасы   аясында  ауыл  жастары   арасында  спорттық  іс-шара  (эстафета, арқан  тарту, гір  спорты, қол  күресі)  өткізіліп,  жалпы  35  адам  қатысты.  26  шілде  күні   Тереңөзек  кентінің  №2 спорт  кешенінде  ауыл  жастары   арасында   баскетболдан   аудандық  жарыс  өткізіліп,  жалпы  40  адам  қатысты. 30  шілде   күні  Тереңөзек  кентінің  №2 спорт  кешенінде 1989  жылы  туылған  жастар  арасында   футзалдан  жарыс   өткізіліп,  жалпы  30  адам  қатысты. 9 тамыз  күні Тереңөзек  кентінің  №2 спорт  кешенінде  спорт қызметкерлері арасында Спорт  күніне орай   футзалдан жарыс  өткізіліп, жалпы  50  адам қатысты.   13 тамыз  күні  Тереңөзек  кентінің  №2  спорт  кешенінде  Спорт күніне  орай  мүмкіндігі  шектеулі  азаматтар  (көз көру  қабілеті нашар)  арасында  дойбыдан  аудандық  жекелей  біріншілік   өткізіліп, жалпы  10  адам  қатысты. 17  тамыз  күні  Сырдария  ауданы,Н. Ілиясов  ауылының   спорт  кешенінде  «2019 жыл – Жастар  жылы» Болашаққа  бағдар: рухани  жаңғыру  бағдарламасы  аясында  «Абзал  и  К» ТС жүлдесі  үшін  үстел  теннисінен  ересектер  және  әйелдер  арасында  облыстық  ашық  турнир  өткізіліп, жалпы  100  спортшы  қатысты. 23  тамыз  күні  Тереңөзек  кентінің   Мәңгілік  алау  алаңында  «2019 жыл – Жастар  жылы»  аясында, «Жасыл  ел»  еңбек жасақтарының  сарбаздары  арасында  спорттық сайыс (арқан тарту,эстафета,қол күресі)  өткізіліп,  жалпы   45   адам   қатысты. 7 қыркүйек  күні  Н.Ілиясов  ауылының   Орталық  стадионында «2019 жыл – Жастар  жылы»  мерекесіне  орай  өткізіліп  жатырған,  футболдан  VII  облыс  чемпионатының  XIII  туры  өткізіліп,  жалпы  160  спортшы  қатысты. 14  қыркүйек  күні  Тереңөзек  кентінің  Орталық  алаңында  «Денсаулық  фестивалі – 2019»  аудандық  спорттық  іс – шара өткізіліп, жалпы  200  адам  қатысты. 16  қыркүйек  күні  Тереңөзек  кентінің  Орталық  стадионында  «Жігіт  сұлтаны – 2019»  аудандық  байқауы  аясында  теңге  ілу, қол  күресі  сынды  спорттық  сайыстар  өткізіліп, жалпы  12  шабандоз  қатысты. 18  қыркүйек  күні  Тереңөзек  кентінің  № 36  мектеп – лицейінде, Білім  қызметкерлері  арасында  дәстүрлі  аудандық  спартакиада  бағдарламасындағы  баскетбол және  шахмат  спорт түрлерінен  жарыс  өткізіліп,  жалпы  161  адам  қатысты. 19  қыркүйек  күні,     Тереңөзек  кентінің  № 35,36  мектеп – лицейлерінде,  Білім  қызметкерлері  арасында  дәстүрлі  аудандық  спартакиада  бағдарламасындағы  волейбол және  үстел теннисі  спорт түрлерінен  жарыс  өткізіліп,  жалпы  170  адам  қатысты. 20  қыркүйек  күні,  Тереңөзек  кентінің  № 2 спорт кешенінде Білім  қызметкерлері  арасында  дәстүрлі  аудандық  спартакиада  бағдарламасындағы  футзал және  тоғызқұмалақ  спорт түрлерінен  жарыс  өткізіліп,  жалпы  169  адам  қатысты. 20-22  қыркүйек  күндері  аралығында , Сырдария  аудандық  спорт клубында  тоғызқұмалақтан  Халықаралық  тіл  мерекесіне  орай  аудандық  ашық  біріншілік  өткізіліп,  жалпы  80  спортшы  қатысты. 25-26  қыркүйек  күндері  аралығында  Тереңөзек  кентінде, Мемлекет  және  қоғам  қайраткері  Елеу  Көшербаевты  еске  алуға  арналған   волейболдан  2005-2006  ж.т   жасөспірімдер  арасындағы  XXI  халықаралық  турнир өткізіліп,  жалпы  350  спортшы  қатысты.

Жалпы аудандық дене шынықтыру және спорт бөлімінің жұмысы тек қана аудандық жарыстарды өткізіп, облыстық жарыстарға қатысуымен шектелмейді. Осындай спартакиадалар, турнирлер, біріншіліктер мен көпшілік жарыстар аудан тұрғындары, жасөспірім, жастарға және ардагерлерге үлкен әсерін тигізіп облыстық, Республикалық, Халықаралық жарыстардан үнемі жоғарғы жетістіктермен оралуда.Атап өтетін болсақ, 2-13 қаңтар күндері Павлодар қаласында волейболдан 2005-2006 жылдары туылған жасөспірімдер арасында қысқы Қазақстан Республикасының чемпионаты өткізіліп, аудан спортшылары Даниал Мүбараков, Мақсат Мэлс облыс құрама команда сапында өнер көрсетіп І орынды(жетекші Болат Рысмахан) иемденді. 4-8 қаңтар күндері Тараз қаласында кіші футболдан 2005-2006 жылдары туылған жасөспірімдер арасында Республикалық турнир өткізіліп, аудан командасы ІІІ орынды(жетекші Ғалымжан Сейілханов) иемденді. 5-9 қаңтар күндері Қаратау қаласында футболдан 2006-2007 жылдары туылған жасөспірімдер арасында Республикалық турнир өткізіліп,аудан командасы ІІІ орынды(жетекші Бақытжан Ахметов) иемденді. 5-12 қаңтар күндері Қызылорда қаласында Тоғызқұмалақтан ересектер арасында облыс біріншілігі өткізіліп, аудан спортшысы Дамир Ахметов ІІІ орынды(жетекші  Білімжан Елеусін) иемденді. 7-9 қаңтар күндері Қызылорда қаласында жеңіл атлетикадан 2002-2003 жылдары туылған жасөспірімдер арасында облыс біріншілігі өткізіліп, Айым Мейрамбекова және Айгерім Зарлықова ІІІ орындарды(жетекші Берікбол Ахметов) иемденді. 8-10 қаңтар күндері Тереңөзек кентінде қазақ күресінен 2004-2005 жылдары туылған жасөспірімдер арасында облыс біріншілігі өткізіліп, Бағлан Сейткәрімов  І орын, Қайыржан Наушаев  ІІІ орынды(жетекші Жасұлан Қаусов,Руслан Алтынбеков) иемденді. 17-20 қаңтар күндері Төретам кентінде таэквандодан кадеттер арасында облыс біріншілігі өткізіліп, Нұртөре Балтабаев, Қарақат Жағыпарова, Жаннұр Оразқызы, Қанағат Оразбайұлы ІІІ орындарды (жетекші Әлішер Момынов,Бақытжан Баймырзаев) иемденді. 21-28 қаңтар күндері Ақтөбе қаласында тоғызқұмалақтан Қазақстан Республикасының командалық чемпионаты өткізіліп, облыс құрама команда сапында аудан спортшылары Дамир Ахметов, Бексұлтан Бостандықов, Хакімжан Елеусінов  І орынды(жетекші Білімжан Елеусін) иемденді. 25-26 қаңтар күндері Арал қаласында гір спортынан жасөспірімдер,жастар мен ересектер арасында облыс біріншілігі өткізіліп, жасөспірімдер арасында 63 кг салмақта Николай Лавров І орынды, 53 кг салмақта Шехназ Дәулетиярова ІІ орынды,жастар арасында +95 кг салмақта Азамат Ақылбеков      І орынды,ересектер арасында 95 кг салмақта Бағдат Бекшеев І орынды және Сырдария ауданы командалық есепте ІІ орынды(жетекші Оразбек Медетбаев) жеңіп алды. 26-29 қаңтар күндері Кентау қаласында футболдан 2006-2007 жылдары туылған жасөспірімдер арасында облыстық ашық турнир өткізіліп,Сырдария ауданы командасы  І орынды(жетекші Бақытжан Ахметов) иемденді. 26-28 қаңтар күндері Жаңақорған кентінде қазақ күресінен жасөспірімдер арасында облыс біріншілігі өткізіліп, Гүлмира Оразбекқызы І орынды, Айжан Босатханова ІІІ орынды(жетекші Нұрлыбек Нұрматаев) иемденді. 1-8 ақпан күндері Шиелі кентінде тоғызқұмалақтан жастар арасында облыс біріншілігі өткізіліп, Аманқос Жантөре,Пернебаев Ерасыл,Сейлханов Нұржігіт,Әсем Дәуренбекқызы  І орындарды, Нұрай Мектепхан,Нұрила Мектепхан  ІІ орындарды,Азамат Маратов,Нұржан Ақылбек,Ұлжан Пазылбекқызы,Жансұлу Ермағанбетова   ІІІ орындарды(жетекші Білімжан Елеусін) иемденді. 4-8 ақпан күндері Жосалы кентінде бокстан жасөспірімдер арасында облыстық ашық турнир өткізіліп, Б.Садуақасов,М.Керейтбаев  І орындарды, Н.Қожабай,Елжас Хамитов  ІІІ орындарды(жетекшілері Жандос Маханов,Нұрбол Оспанов) иемденді. 6-9 ақпан күндері Шиелі кентінде ауыр атлетикадан жасөспірімдер арасында облыс біріншілігі өткізіліп,Дамир Балтабаев  ІІ  орынды,Әсет Құдайберген  ІІІ  орынды(жетекші Алмас Нәрікбаев) иемденді. 8-9 ақпан күндері Жалағаш кентінде гір спортынан жасөспірімдер,жастар және ардагерлер арасында облыс біріншілігі өткізіліп, жасөспірімдер арасында 48 кг салмақта Шехназ Дәулетиярова  І орынды,63 кг салмақта Николай Лавров  ІІ орынды,жастар арасында +95 кг салмақта Азамат Ақылбеков І орынды,ардагерлер арасында  +95 кг салмақта Жеңісбек Төлеген  І орынды(жетекші  Оразбек Медетбаев) жеңіп алды. 8-10 ақпан күндері Түгіскен кентінде 2002-2003 жылдары туылған жасөспірімдер арасында белбеу күресінен облыс біріншілігі өткізіліп, Дінмұхамед Айдарбеков,Бағлан Сейткәрімов І орындарды, Бекұлан Бегалыұлы  ІІІ орынды иемденді. 10-12 ақпан күндері Қызылорда қаласында жасөспірімдер арасында таэквандодан қара белбеу 4-дан иегері В.В.Пакты еске алуға арналған балалар мен кадеттер арасындағы облыстық ашық турнир өткізіліп, Расул Супянов,Анзор Джаншаев,Сәбит Шахризада,Томирис Ернатқызы , Мадина Амантай, Дидарай Рахымбердина  І орындарды, Нұрділда Раушанбеков, Асылбек Ибраһим,Тұрарбек Әбдіразақов, Еркін Бектібаев, Бақдаулет Әлішеров, Олег Ким, Диас Бексейтов  ІІІ орындарды(Бақытжан Баймырзаев) иемденді. 12-17 ақпан күндері Өскемен қаласында Д.Серікбаевтың жүлдесіне арналған волейболдан жасөспірімдер арасында Республикалық турнир өткізіліп, аудан құрама командасы  І орынды(жетекші  Болат Рысмахан) иемденді. 14-20 ақпан күндері Көкшетау қаласында тоғызқұмалақтан әйелдер арасындағы Қазақстан Республикасының командалық чемпионаты өткізіліп, облыс құрама команда сапында өнер көрсеткен Нұрай Мектепхан мен Әсем Дәуренбекқызы  ІІ орынды(жетекші Білімжан Елеусін) иемденді. 15-17 ақпан күндері Қызылорда қаласында Жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында "Ұлттық мектеп лигасы" спорт жарыстарының аясында «Теңбілдоп» атты футзалдан(ұлдар) 9-11 сынып оқушыларының  облыстық ақтық  жарыстары өткізіліп, Сырдария ауданы командасы ІІ орынды иемденді. 19-25 ақпан күндері Ақтөбе қаласында гір спортынан жастар арасында Қазақстан Республикасының чемпионаты өткізіліп, +95 кг салмақта Азамат Ақылбеков  ІІІ орынды(жетекші Оразбек Медетбаев) иемденді. 22-24 ақпан күндері Қызылорда қаласында  Жалпы білім беретін мектеп оқушылары арасында "Ұлттық мектеп лигасы" спорт жарыстарының аясында «Ақбозат» атты шахматтан және «Ұшқырдоп» атты гандболдан 9-11 сынып оқушыларының және  «Ақбозат» атты шахматтан 5-8 сынып оқушыларының облыстық ақтық жарыстары өткізіліп, нәтижесінде Сырдария ауданы командасы осы 3 топ ерекшелігі бойынша әрқайсысынан  ІІІ орындарды иемденді.1-3 наурыз күндері Қызылорда қаласында қазақ күресінен  қалалық ашық біріншілік өткізіліп, әртүрлі салмақ дәрежелері бойынша Әбсадықов Е, Жаппаров А. I орын, Талғатұлы Б, Сейткаримов II орын, Жанәділ Б, Әбсадықов Б, Өмірзақов Н, Қонысбеков А.(жетекші Алтынбеков Руслан)  III орындарды иемденді. 1-7 наурыз күндері  Қызылорда қаласында   тоғызқұмалақтан Н.Ергешбаевты еске алуға арналған халықаралық турнир өткізіліп, Ахметов  Д. I орын,Аманқос Ж. III орын(жетекші Білімжан Елеусін) иемденді. Наурыз айының 4-8 күндері аралығында Төретам кентінде волейболдан 2002-2003 ж.т жасөспірімдер арасында облыстық біріншілік өткізіліп,нәтижесінде Сырдария ауданының ұлдар командасы III орын(жетекші Айбек Сейпулов),қыздар командасы I орын (жетекші Жандос Темірғалиев) иемденді.8-10 наурыз күндері Қызылорда қаласында дзюдодан 2002-2003 ж.т жастар арасында облыстық біріншілік өткізіліп,нәтижесінде Бақытжанов Ә. I орын, Серікбаев Р,Айдарбеков Д,Серіков С,Бегалыұлы Б,Зарқұмова А. әртүрлі салмақ  дәрежелері бойынша  III орын(жетекші Еркін Әділбеков) иемденді.9-10 наурыз күндері аралығында Жосалы кентінде  қол күресінен  облыс біріншілігі өткізіліп, 40 жастан жоғары  ардагерлер арасында  80 кг салмақ дәрежесінде  I орын  Жақып Төлеген, 1998- 2000 ж.т жастар арасында  65 кг салмақ арасында Бауыржанұлы Асылжан  II орын, 70 кг салмақ арасында Мүзарапшанов Қыдыр  II орын, +80 кг салмағы бойынша Жұмағалиев Нұрсұлтан  II орын,  2001-2003  ж.т жасөспірімдер арасында 55 кг салмағында Зейнуллаев Дулат I орын, 75 кг салмағында  Дүйсенов Олжас  I орын(жетекші Жасұлан Умирбаев) иемденді. Наурыз айының 23-31 күндері аралығында  Қызылорда қаласында тоғызқұмалақтан жастар арасында Қазақстан  Республикасының чемпионаты өткізіліп, нәтижесінде Ахметов Д,Аманқос Ж. I орын, Мектепхан Н. II орын (жетекші Білімжан Елеусін) иемденді. Сәуір айының 4-8 күндері аралығында Қызылорда қаласында  ауыр атлетикадан қалааралық ашық біріншілік өткізіліп, нәтижесінде Өмірбек Саят,Ким Стас  I орын,Әбдібеков Саят  II орын,Үсенов Әділет,Алтайбеков  Адай  III орын (жетекші Нәрікбаев Алмас) иеленді.Сәуір айының 17-21 күндері аралығында Байқоңыр қаласында бокстан 2007-2008 ж.т жасөспірімдер арасында Байқоңыр қаласының ашық біріншілігі өткізіліп, әр салмақ дәрежесі бойынша Рахатұлы Алдиар I орын, Әбіләтай Асылжан  II орын, Қалдыбек Нұртілеу III орын, Бақытжанұлы Мағжан III орын,Ертилеуов Нұржас III орын(жетекші Маханов Ж) иеленді.Сәуір айының 19-21 күндері аралығында Қостанай облысы,Озерный ауылында Баеке Шаяхметұлының жүлдесіне арналған гір спортынан Қазақстан Республикасының ашық біріншілігі өткізіліп, ардагерлер арасында  Медетбаев  Оразбек  III орын иеленді.19-23 сәуір күндері аралығында  Қазалы  ауданында  тоғызқұмалақтан 2002-2003 ж.т  жасөспірімдер  арасында облыстық   жекелей  және командалық  біріншілік өткізіліп, Пернебаев Ерасыл,Маратбеков Азамат I орын,Пазылбекқызы Ұлжан,Сейілхан Нұржігіт  II орын иемденіп,Сырдария ауданы командасы командалық  II орын (жетекші Білімжан Елеусін)иеленді.22-25 сәуір күндері аралығында Қызылорда қаласында волейболдан №2 ОРМБЖМ  ашық біріншілігі өткізіліп,Сырдария ауданы командасы  III орын (жетекші Темірғалиев Жандос) иеленді. 25-28 сәуір күндері аралығында Байқоңыр қаласында 12 сәуір- Ғарышкерлер күніне орай таэквондодан халықаралық турнир өткізіліп, әр салмақ дәрежесі бойынша Амантай Мадина, Жеткергенова Айнара, Ернатқызы Томирис, Әлішеров Бақдәулет  I орын, Рахымбердина  Дидарай  II орын, Мырзағұл Мұстафа, Ертілеуов Ильяс, Досболұлы Мади, Бектібаев Еркін, Раушанбеков Нұрділдә, Сәбит Шахризада  III орын(жетекші Баймырзаев Бақытжан) иемденді. 26-28 сәуір күндері аралығында  Қызылорда  қаласында  «2019 жыл- Жастар жылы» аясында,Қажымұқан Мұңайтпасұлы  атындағы  спорт клубына 5  жыл толуына  орай  қазақ  күресінен  2008-2009 ж.т  жасөспірімдер арасында  қалааралық  ашық  біріншілік  өткізіліп, Әшімов Нұрғиса 29 кг дәрежесі бойынша III орын,Қонысбеков  Алмат 42 кг дәрежесі бойынша  III  орын (жетекші  Алтынбеков Руслан) иеленді. 1-8  мамыр  күндері  аралығында  Қызылорда   қаласында  таэквондодан  М.Қалмахановты  еске   алуға   арналған  балалар  мен кадеттер  арасында  халықаралық  турнир  өткізіліп, әр салмақ  дәрежесі бойынша Ернатқызы  Томирис, Шахарбек  Ғани, Бексейтов Диас, Рахымбердина  Дидарай, Ешмұратов Дінмұхамбет, Ташкенбаев  Жаларыс,  Досболұлы  Мадияр I орындарды, Ким Олег, Амантай  Мадина, Раушанбек  Нұрділдә, Жеткергенова Айнара  II  орындарды(жетекші  Алдабергенов  Марат)  иемденді. 1-8 мамыр күндері  аралығында  Қостанай  қаласында  ауыр  атлетикадан  2005 ж.т  жасөспірімдер  арасында  Қазақстан  Республикасының  чемпионаты  өткізіліп, Өмірбек Саят  II  орын (жетекші  Нәрікбаев  Алмас)  иемденді. 2-4  мамыр  күндері  аралығында  Маңғыстау  облысы  қазақ  күресінен  Т.Айбергеновты  еске  алуға  арналған   Республикалық  ашық   турнир  өткізіліп, Ерсейіт  Е.  I  орын, Ұлту  А.  II орын, Жұмағали  Н.  III  орындарды (жетекші  Нұрматаев  Н.)  иемденді. 4-8  мамыр  күндері  аралығында  Жалағаш  ауданында  9 мамыр  Жеңіс  күніне  орай  2006-2007  ж.т  жасөспірімдер  арасында  аудандық  ашық  біріншілік  өткізіліп, қыздар командасы   II  орын (жетекші  Темірғалиев Жандос), ұлдар  командасы  IV  орын  (жетекші Сейпулов  Айбек )  иемденді. 10-12  мамыр  күндері  аралығында  Төретам  кентінде  қол күресі  спортынан  облыстық  турнир  өткізіліп, қыздар  арасында  55 кг дәрежесінде  Бекмұратқызы  Гүлжауһар, 65  кг  дәрежесінде  Горивоская  Надежда, әйелдер арасында  70 кг  дәрежесінде  Орынбай  Гүлсара  I  орындарды, 55 кг  дәрежесінде   Бекмұратқызы  Қаракөз, 65 кг  дәрежесінде  Атабай  Арайлым  II орындарды  иемденді. Жасөспірім  ұлдар   арасында  55 кг   дәрежесінде  Зейнуллаев  Дулат,  70  кг  дәрежесінде  Қалбабай  Фархат  I  орындарды , 70  кг  дәрежесінде  Қалдыбек   Бексұлтан  III орын (жетекші  Умирбаев  Жасұлан) иемденді. 11 – 16 мамыр күндері аралығында Н.Ілиясов ауылында  Ұлттық мектеп лигасы «Былғары доп» 7-8 сынып оқушылары арасында облыстық іріктеу  өткізіліп, Сырдария ауданы  № 137 мектеп командасы жеңімпаз (жетекшілер Жумашев Нуржан, Рахмет Төребек) атанды. 12-16 мамыр күндері  аралығында  Жаңақорған  ауданында  еркін  күрестен  2005-2006 ж.т   жасөспірімдер  арасында  спорт  жанашыры  А.Омаров  пен  Е.Бердиевті  еске  алуға  арналған  республикалық  турнир  өткізіліп, әр  салмақ  дәрежесі  бойынша  Балапанов  Рамазан, Есенжолов  Нұрсерік, Досмайлов  Сұлтан  III орындарды (жетекші Жармаханов  Берік)  иемденді. 12-20  мамыр  күндері  аралығында, Орал  қаласында қазақ  күресінен  самбодан  КСРО  спорт  шебері, қазақ  күресінен  спорт  шебері  Иват  Ершиевті  еске  алуға  арналған  2004-2005 ж.т  жасөспірімдер  арасында  Республикалық  турнир  өткізіліп, 46  кг  дәрежесінде  Хабибуллаев  Замир  I  орын, 42  кг  дәрежесінде  Наушаев  Қайыржан   III орын  (жетекші  Қаусов  Жасұлан)  иеленді. 12-20  мамыр  күндері  аралығында Павлодар  облысы, Баянауыл  қаласында белбеу  күресінен  2004-2006  ж.т   жасөспірімдер  арасында  Қазақстан  Республикасының  чемпионаты  өткізіліп, 73 кг дәрежесінде  Сейткаримов  Багылан  III орын (жетекші  Алтынбеков  Руслан)  иеленді. 13-17  мамыр  күндері  аралығында  Жосалы  кентінде, бокстан  Қуаныш  Қаражановтың  жүлдесіне  арналған  республикалық  ашық  турнир  өткізіліп, әр салмақ дәрежесінде  Н.Әбілтай  II  орын, Ғ. Мұқасан, Ә. Ешмұратов  III  орын ( жетекші  Е.Смайыл), Әбілтай  Асылжан  I орын, Ертілеуов  Нұржас  II  орын, Құдайбергенов  Ғазиз  III  орын ( жетекші Маханов  Ж.)  иеленді. 16-17  мамыр күндері  аралығында  Жаңақорған  ауданында  еркін  күрестен   2002-2003 ж.т  жасөспірімдер  облыс  біріншілігі  өткізіліп, 92 кг дәрежесінде Убайдуллаев  Дамир  II  орын, 54 кг  дәрежесінде  Балапанов  Бексұлтан  III  орын ( жетекші  Жармаханов  Берік) иеленді. 30  мамыр -  2  маусым күндері  аралығында  Қызылорда  қаласында, « 1 маусым – Балалар күні » мерекесіне  ауыр  атлетикадан  қалалық  ашық  біріншілік  өткізіліп, әр салмақ  дәрежесінде  Ким Стас  I  орын, Абсадықов  Бексұлтан,  Құрманбай  Ғ, Әділбеков  Д   II орын ( жетекші  Нәрікбаев  Алмас), қыздар  арасында  Бексайынова  Гүлім  I орын (жетекші  Қойшыбаев  Нұрдәулет)  иеленді. 31 мамыр  -  1 маусым  күндері , Жалағаш  ауданында   гір  спортынан  облыстық  ашық  біріншілік  өткізіліп, әр  салмақ  дәрежесінде,  жасөспірімдер  арасында  Лавров  Николай  II  орын, Сейітбаев  Нұртаза  I  орын,  жастар  арасында  Ақылбеков  Азамат  I  орын, ардагерлер  арасында  әр  салмақ  дәрежесінде  Бердоңғаров  Нұржанат  I  орын, Төлеген  Жеңісбек  I  орын ( жетекші  Медетбаев  Оразбек)  иеленді. 2 – 5  маусым  күндері  аралығында   Алматы  қаласында, таэквондодан  Қазақстан  Республикасының  чемпионаты  өткізіліп,  Ернатқызы  Томирис, Амантай  Мадина  III  орындарды             (жетекші Баймырзаев  Бақытжан) иеленді. 3 – 11 маусым күндері аралығында Павлодар қаласында  Ұлттық мектеп лигасы «Былғары доп» 7-8 сынып оқушылары арасында республикалық ақтық кезеңі өткізіліп, Қызылорда облысы, Сырдария ауданы № 137 мектеп командасы жеңімпаз (жетекшілер Жумашев Нуржан, Рахмет Төребек) атанды. 6-10  маусым  күндері  аралығында  Қазалы ауданында  бокстан  облыстық  ашық  турнир  өткізіліп, әр  салмақ  дәрежесінде  Әбіләтай  Асылжан, Тұрсынбай  Сағадат, Нұржанұлы  Нұрбек  I орын, Шағанбаев  Даниель  II  орын,  Асылбекұлы  Мәди,  Ертілеуов  Нұржас  III  орын (жетекші  Маханов  Жандос)  иеленді. 7-12  маусым  күндері  аралығында  Өзбекстан  Республикасының,  Хива  қаласында  гір  спортынан  Азия  чемпионаты  өткізіліп,  әр  салмақ  дәрежесінде  жастар  арасында Ақылбеков  Азамат I  орын, ардагерлер  арасында Төлеген  Жеңісбек  I  орын ( жетекші  Медетбаев  Оразбек)  иеленді. 8-10 маусым  күндері  аралығында  Қызылорда  қаласында, 2006-2007  ж.т  жасөспірімдер  арасында  самбодан  облыс  біріншілігі  өткізіліп,  әр  салмақ  дәрежесінде  қыздар  арасында  Асқар  Ұлту  I  орын ,  Ерсейіт  Гаухарай  II  орын, Махаш  Арайлым  III  орын, жасөспірімдер  арасында  Меңдіқұл  Алпамыс  II  орын, Русланұлы  Әліби, Саханұлы  Ерхат  III  орындарды  ( жетекші  Сардарбеков  Жандос)  иеленді. 15-19  маусым  күндері  аралығында  Арал  ауданында , бокстан  Т.Жұмашевты  еске  алуға  арналған  республикалық  турнир  өткізіліп, әр  салмақ  дәрежесінде Құрмаш  Н. Жанғабылов  А. Әблатай Н.  III  орындарды ( жетекші  Смайыл  Е) иеленді.7-21 маусым  күндері  аралығында  Павлодар  қаласында , тоғызқұмалақтан  жасөспірімдер  арасында  Қазақстан  Республикасының  чемпионаты  өткізіліп, Пернебаев  Ерасыл, Жандарбек  М.  I орын,  Мектепхан  Нұрила  II  орын, Сейілхан  Нұржан,  Ахметов  Дамир  III  орындарды ( жетекші  Елеусін  Білімжан)  иеленді. 7-21 маусым  күндері  аралығында  Талдықорған  қаласында  көгалдағы  хоккейден 2003 ж.т жасөспірімдер  арасында   Қазақстан  Республикасының  чемпионаты  өткізіліп, аудан  құрамасы  командалық  IV  орын ( жетекші  Хусаинов  Жалғас)  иеленді. 28-30 маусым  күндері  аралығында  Жалағаш ауданы,  Мәдениет  ауылында дзюдодан  2006-2007  ж.т  жасөспірімдер  арасында  облыстық  біріншілік  өткізіліп, қыздар  арасында  Асқар  Ұлту  III  орын, жасөспірім  ұлдар  арасында  Мұзарапшан  Нұрсұлтан  III  орын ( жетекші  Әділбеков Еркін) иеленді. 4 – 14  шілде  күндері  аралығында  Ақмола  облысының  Зеленді  ауданында, 2006 – 2007 жылы  туылған  жасөспірімдер арасында  футболдан  «Жазғы  демалыс»  республикалық  ашық  турнирі  өткізіліп, аудан  құрама  командасы  III  орын (жетекші  Ахметов Бақытжан)  иеленді. 9 -  13  шілде  күндері  аралығында  Қызылорда облысы, Жаңақорған  ауданында  тоғызқұмалақтан  2006 -2007  жылы  туылған  жасөспірімдер  арасында  облыс  біріншілігі  өткізіліп, аудан  құрамасы  командалық  I  орын  (жетекші  Әбжаппаров  Мұхтар)  иеленді. 6 – 9 қыркүйек  күндері  аралығында  Жалағаш  ауданында  білім  күніне  орай  тоғызқұмалақтан   аудандық  ашық  біріншілік  өткізіліп, Арқашпай  Таңшолпан, Ақылбек  Нұржан  I орын, Ақылбек  Амина, Ермағанбетова  Жансұлу, Талғатқызы Рамазан  II  орын, Бектасұлы  Нұрасыл  III  орын ( жетекші Елеусін Білімжан) иеленді. 13-15 қыркүйек  күндері  аралығында  Қызылорда  қаласында  самбо  күресінен  № 1 ОРМБЖМ – ның  2008-2009  ж.т  жасөспірімдер  арасында   ашық  біріншілік   өткізіліп,  Сауранбайұлы  Нұрдай, Абдикаримов  Арнұр, Арнұрұлы  Дамир,  Еркінұлы  Ерасыл  III  орындарды (жетекші  Сардарбеков  Жандос)  иеленді. 20-22  қыркүйек  күндері  аралығында Астана қаласында таэквондодан  жасөспірімдер мен  кадеттер  арасында ашық  турнир  өткізіліп, Жеңіс Н, Әбдібекқызы   І  орын, Әлжан  Ә. ІІ орын ( жетекші  Моминов А) иеленді. 20-22  қыркүйек  күндері  аралығында  Қармақшы  ауданында  қазақ  күресінен  жастар жылы  аясында  аудандық  ашық  біріншілік  өткізіліп, Қонысбеков  Алмат  I  орын, Әміртеміров  Даурен, Нұртазаев  Фархат  II  орын , Әшімов  Нұрғиса  ІІІ  орын  ( жетекші  Алтынбеков  Руслан)  иеленді. 24-28  қыркүйек  күндері аралығында Қызылорда  қаласында, бокстан  облыстық  турнир  өткізіліп,  Сүлеймен М, Жұманов Ж, Торттаев Б, Нұрлыбекұлы Н, Асқарбек Н. ІІІ  орын (жетекші Смайыл Е.) иеленді. 27-29  қыркүйек  күндері   аралығында  Түркістан  облысы, Ленгер  қаласында  дзюдодан  2003-2005   және  2006-2008  ж.т  жасөспірімдер  арасында  Алмас  қылыш  спорт  клубының  ашық  біріншілігі  өткізіліп, Әубәкіров  Қонысбек   ІІ  орын, Мүзарапшанов  Нұрсұлтан,  Болат  Жасұлан  ІІІ  орын ( жетекші  Әділбеков  Еркін)  иеленді. 25-30  қыркүйек  күндері  аралығында  Алматы  облысы, Іле  ауданында  қазақ  күресінен  халықаралық  турнир  өткізіліп, Қошқаров  Ерсұлтан  ІІІ  орын (жетекші  Қаусов  Жасұлан)  иеленді.      

Категория: Спорт
Көргендер: 100

Қайта оралу

Пікірлер

Пікір қалдыру

Жаңалықтар

20 қараша 2019

ҚЫЗЫЛОРДА ОБЛЫСТЫҚ МЕМЛЕКЕТТІК САТЫП АЛУ БАСҚАРМАСЫНЫҢ БАСШЫСЫНЫҢ ОРЫНБАСАРЫ СЫРДАРИЯ АУДАНЫНДА ЖЕКЕ ҚАБЫЛДАУ ӨТКІЗДІ

ҚЫЗЫЛОРДА ОБЛЫСТЫҚ МЕМЛЕКЕТТІК САТЫП АЛУ БАСҚАРМАСЫНЫҢ БАСШЫСЫНЫҢ ОРЫНБАСАРЫ СЫРДАРИЯ АУДАНЫНДА ЖЕКЕ...

20 қараша 2019

КЕЗЕКТІ МӘСЛИХАТ СЕССИЯСЫ ӨТТІ

КЕЗЕКТІ МӘСЛИХАТ СЕССИЯСЫ ӨТТІ...

19 қараша 2019

Хабарландыру «БЖЗҚ» АҚ «Ашық есік күні» шарасына шақырады

Хабарландыру «БЖЗҚ» АҚ «Ашық есік күні» шарасына шақырады ...

19 қараша 2019

БЖЗҚ зейнетақы жинақтарын алу қажеттілігін еске салады

БЖЗҚ зейнетақы жинақтарын алу қажеттілігін еске салады ...

19 қараша 2019

Бес сұрақ айдары

Бес сұрақ айдары...

Сауал

Пожалуйста, оцените наш сайт

Перед Вами несколько вопросов, которые помогут нам улучшить работу нашего сайта, сделать его удобнее и полезнее.

Сіздің сайтқа бағаныз


Дауыс беруРезультаты